Aktualności

100% łączności to standard wnowej serii Massey Ferguson MF 8S

Massey Ferguson, światowa marka AGCO (NYSE: AGCO), ma zaszczyt ogłosić nową erę pełnej łączności, wprowadzając bezprzewodowy transfer danych z maszyn i danych agronomicznych wraz z kompleksowym pakietem zrównoważonych usług rolniczych w celu zwiększenia wydajności, produktywności oraz rentowności.

System MF Connect jest standardem we wszystkich nowych ciągnikach serii MF 8 S. To system telemetryczny objęty trzyletnią subskrypcją, zapewniający bezproblemowy transfer danych dotyczących pracy maszyny. Wraz z nowym systemem Agirouter, przesyłającym dane agronomiczne bezpośrednio do oprogramowania do zarządzania gospodarstwem, które jest kompatybilne z użytkownikami, Massey Ferguson zapewnia całkowitą łączność bezprzewodową.

Dzięki MF Connect użytkownicy mogą monitorować całą swoją flotę maszyn. Umożliwia to dostarczanie informacji o aktualnych pozycjach maszyn, przebytych trasach, a także między innymi o prędkości i czasie pracy, oraz o faktycznym zużyciu paliwa i AdBlue.

Wszystkie te dane można przeglądać na bezpiecznej, dedykowanej stronie internetowej, dostępnej z dowolnego urządzenia wyposażonego w łącze internetowe. Dealerzy, za zgodą, mogą również uzyskać dostęp do informacji, takich jak informacje z CAN lub komunikaty o błędach, a także do alertów dotyczących serwisowania i przegladów.

Uniwersalna wymiana danych

Agrirouter to uniwersalna autostrada wymiany danych, która umożliwia użytkownikom udostępnianie danych do i z flot maszyn różnych producentów. Jednocześnie jest w stanie przesyłać dane do i od różnych produktów i dostawców oprogramowania do zarządzania gospodarstwem, a także do kontrahentów, doradców oraz klientów.

Działający w oparciu o Internet agrirouter jest prosty i bezpieczny. Nie przechowuje żadnych danych – po prostu przesyła je do kogokolwiek lub jakiejkolwiek maszyny, którą wybierze użytkownik. Podobnie użytkownicy zewnętrzni mogą za zgodą przesyłać dane, takie jak zmienne plany nawożenia lub zalecenia dotyczące opryskiwania, bezpośrednio do aplikacji znajdującej się na pojeździe, a także do innych osób, takich jak użytkownik, kontrahent lub agronom.

Co ważne, ponieważ jest „neutralny”, informacje mogą przepływać między różnymi systemami – oprogramowaniem, zarządzaniem danymi a maszynami. Współpracuje z istniejącym oprogramowaniem do zarządzania gospodarstwem i szeroką gamą sprzętu od coraz większej liczby producentów.

Łatwy w konfiguracji i obsłudze, działa automatycznie w tle, upraszczając procesy i pomagając zwiększyć produktywność i zyski.

Obecnie system dostępny jest w języku angielskim, francuskim i niemieckim, jest kompatybilny z ISOBUS i aktualnie szybko wdrażany jest przez wielu wiodących producentów jako nowy „standard branżowy”.

Narzędzie MF NEXT Machine Management

Chociaż dane przesyłane przez agrirouter są kompatybilne z większością programów do zarządzania gospodarstwem, są dostarczane wraz z oprogramowaniem Massey Ferguson do zarządzania maszyną NEXT Machine Management, które pomaga użytkownikom najlepiej wykorzystywać współdzielone dane w zastosowaniach dla rolnictwa precyzyjnego. Oprogramowanie zostało opracowane we współpracy z innymi uczestniczącymi producentami, zostanie wypuszczone na rynek do końca 2020 roku.

Łatwy w użyciu system umożliwia operatorom tworzenie i przetwarzanie linii A-B, planowanie, zarządzanie i dokumentowanie operacji (pracy), tworzenie i przenoszenie planów nawożenia oraz map aplikacji (aplikacyjnych). W ramach agrirouter oznacza to, że dane te mogą być udostępniane wszystkim urządzeniom z ISOBUS.

W pełni połączony system

Terminal Datatronic 5 od Massey Ferguson, który jest na wyposażeniu standardowym w nowej serii MF 8S, to stacja kontrolno-informacyjna operatora.

Oprócz monitorowania wszystkich funkcji ciągnika jest również w stanie sterować narzędziami kompatybilnymi z ISOBUS i jest także gotowy do obsługi wszystkich elementów pakietu MF Technologies Suite. Obejmują one automatyczne sterowanie MF Guide, a także funkcje rolnictwa precyzyjnego – MF Section and Rate Control, która może teraz obsługiwać do 36 sekcji i pięć produktów.

Alternatywnie, funkcjami tymi można również sterować za pomocą oddzielnego terminala z ekranem dotykowym Fieldstar 5.

Datatronic 5 jest dostarczany wraz z oprogramowaniem TaskDoc do tworzenia rejestrów (zadań) dla danego pola, takich jak zastosowane mapy (mapy ze zmienną dawką), rejestrowania zużycia paliwa, sporządzania raportów z pracy, a także prowadzenia dokładnych zestawień wszystkich wejść (wydarzeń) na każdym hektarze.

Kolejnym ułatwieniem operacji jest TaskDoc Pro, który umożliwia przesyłanie tych danych przez agrirouter do oprogramowania użytkownika do zarządzania gospodarstwem lub NEXT Machine Management.

Cyfrowy portal Klienta

MyMF to nowy portal cyfrowy, który zapewnia cyfrową spersonalizowaną usługę Massey Ferguson. Tutaj użytkownicy nie tylko mogą po prostu zarządzać swoim sprzętem i danymi, ale – dzięki MF Connect – także tworzyć profile dla My Farm (Moje gospodarstwo) i My Team (Mój zespół) wraz z My Machines (Moje maszyny) i floty. Wskazuje również szczegóły powiązanych gwarancji, wszelkich alertów, a także pomaga śledzić wszelkie plany finansowe.

MyMF oferuje również samouczki i kursy szkoleniowe, dzięki niemu można także kupować części i akcesoria, a nawet konfigurować nowe maszyny i przeglądać oferty dealerów.