Aktualności

Massey Ferguson zdobył nagrodę za innowacjena włoskich targach Fieragricola Show

Srebrny Liść dla specjalistycznych ciągników MF 3700

Massey Ferguson dodała kolejne trofeum do swej kolekcji. Tym razem była to nagroda Srebrny Liść (Silver Leaf) za nową linię ciągników MF 3700 przyznawana w kategorii nagród za innowacyjność (Innovation Awards) na włoskich targach technologii rolniczych Fieragricola Show.

Całkowicie nowe specjalistyczne ciągniki MF 3700 zostały zaprojektowane z myślą o rolnikach uprawiających winnice, farmy owocowe, sady oraz o rolnikach pracujących na wyżynach. Jury składające się z ekspertów branżowych przyznało powyższą nagrodę za konstrukcję zawieszenia przedniej osi ciągnika oraz nowy wielofunkcyjny hydrauliczny joystick zapewniający łatwe sterowanie sprzęgłem, przekładnią oraz funkcjami zagregowanych maszyn.

Nagrody za Innowacje Fieragricola 2018 (Premio Innovazione 2018) są przyznawane przez firmę Veronafiere, która organizuje targi, przy współpracy z L’Edizioni L’Informatore Agrario, kluczowym wydawcą czasopism rolniczych. Wybierając zwycięzców konkursu, jury składające się z ekspertów branżowych brało pod uwagę takie czynniki jak innowacyjność oraz oryginalność, wpływ na środowisko naturalne oraz zrównoważony rozwój gospodarczy, a także zwiększenie jakości produktu i rozszerzenie jego funkcjonalności.

„Bardzo cieszymy się z uzyskania nagrody Srebrny Liść”, powiedział Gianluca Gherardi, Dyrektor ds. Sprzedaży na terenie Włoch. „Modele z nowej serii ciągników MF 3700 przeznaczonych dla każdej kategorii specjalistycznych upraw obejmują najwyższej jakości, proste w obsłudze maszyny, które zapewniają najwyższe osiągi, bardzo niskie zużycie paliwa, a także wyjątkowy komfort pracy I wszechstronność zastosowań”.

Nowe ciągniki MF 3700 o mocy od 75 do 105 KM, o szerokości w zakresie od 1,0 m do 2,2 m, podzielone zostały na pięć modeli: V – wersja do winnic, S – wersja sadownicza, F – wersja uniwersalna, GE – wersja obniżona oraz WF – wersja uniwersalna szeroka. Wersja WF to zupełnie nowy model wyposażony w szersze podwozie zapewniające lepszą stabilność, co także sprawia, że jest on idealnym rozwiązaniem do pracy w winnicach na stokach oraz w gospodarstwach mlecznych i hodowlanych znajdujących się na terenach pagórkowatych.

Traktory serii MF 3700 były także finalistami konkursu Traktor Roku 2018 (Tractor of the Year 2018 Awards).

Więcej informacji