Aktualności

MASSEY FERGUSON – wsparcie dla klientów, dealerów i pracowników podczas epidemii

Massey Ferguson, ogólnoświatowa marka AGCO (NYSE: AGCO) z dumą ogłasza, że wykorzysta swoje możliwości w zakresie druku 3D, aby przekazać przyłbice ochronne na twarz dla lokalnych bohaterów personelu medycznego, którzy ciężko pracują na rzecz ratowania życia w trakcie pandemii koronawirusa.

Pozostałe czynności produkcyjne firmy zostały wstrzymane z dniem 18 marca, ze względu na sytuację związaną z pandemią.
AGCO oraz Massey Ferguson odpowiedzieli na wezwanie specjalnie utworzonej francuskiej organizacji non-profit „Les Visières de l’Espoir” – „Osłony twarzowe nadziei”, zainicjowanej przez 3DNatives.com, francuską specjalistyczną drukarnię 3D. Projekt został zainicjowany po tym, jak przedsiębiorstwo 3D Natives otrzymało wiadomość od szpitala w Caen (Normandia, Francja), że ze względu na kończące się zasoby szpital posiada niedobory sprzętu ochronnego.

Organizacja „Les Visières de l’Espoir” – „Osłony twarzowe nadziei” wykorzystuje ogromny potencjał sieci francuskich przedsiębiorstw, które łączą swoje umiejętności i dodatkowe możliwości produkcyjne, aby ułatwić pracę naszym Bohaterom, w odpowiedzi na natychmiastowe zapotrzebowanie na 13 tysięcy osłon twarzowych dla 94 szpitali i centrów medycznych w całej Francji.

„Zespół Massey Ferguson docenia możliwość niesienia pomocy. W ramach naszych nowych działań Integracji Pionowej zaplanowanych na rozbudowanie fabryki Beauvais 4 byliśmy bliscy rozpoczęcia działań w zakresie dodatkowej produkcji w celu wytwarzania małych serii części do naszych ciągników oraz nowego warsztatu personalizacji ciągników. Po kilku tygodniach pomyślnych testów zaplanowaliśmy początek tej działalności na dzień 1 kwietnia 2020 roku. Jednakże, ponieważ nasza działalność wytwórcza została tymczasowo wstrzymana ze względu na pandemię koronawirusa, postrzegamy naszą dodatkową produkcję jako skromny, niemniej jednak pełen znaczenia wkład w próby powstrzymania pandemii” – powiedział wiceprezes AGCO Beauvais ds. produkcji Boussad Bouaouli.

„Atuty dodatkowej produkcji oraz druku 3D – wydrukuj wszystko, przystosuj w trakcie – sprawiają, że jest to okazja, aby pomóc rozwiązać problem braku części związanych m.in. z osłonami twarzowymi. Osłona twarzowa posiada wydrukowaną za pomocą drukarki 3D ramę oraz przezroczystą plastikową osłonę zapewniającą ochronę pracownikom służby zdrowia. Projekt oraz proces produkcyjny został w pełni zatwierdzony przez personel medyczny szpitala w Caen, znajdującego się w regionie Normandii we Francji”.
„Jako część inicjatywy „Les Visières de l’Espoir” – „Osłony twarzowe nadziei”, HP, nasz partner w dziedzinie drukarek 3D, dostarczył materiały niezbędne do druku, podczas gdy Decathlon (producent i sprzedawca towarów sportowych) dostarczył przezroczyste plastikowe osłony i wspiera cały proces logistyczny. Zespół Massey Ferguson ds. Wytwarzania Przyrostowego zapewnia wydruk ramy, montaż przyłbicy ochronnej oraz dostawę do personelu medycznego, podobnie jak pozostali członkowie inicjatywy, między innymi L’Oréal, BASF, Lactalis, Aereco, Proteor, Sculpteo i Solvay” – powiedział Bouaouli.

„Począwszy od 6 kwietnia i przez okres nadchodzących trzech tygodni zamierzamy produkować przyłbice ochronne, które następnie przekażemy, aby wesprzeć bohaterów personelu medycznego, którzy ciężko pracują na rzecz ratowania życia w naszej społeczności. Jesteśmy dumni z naszych kolegów, którzy zgłosili się na ochotnika do obsługi drukarek 3D” – podsumował Thierry Lhotte, wiceprezes i dyrektor zarządzający Massey Ferguson w regionie Europy i Bliskiego Wschodu.