Rozwiązania technologiczne

Technologia Fuse

Marki firmy AGCO oferują wiodące technologie rolnikom na całym świecie, którzy chcą stosować technologie rolnictwa precyzyjnego. Technologie Fuse to skonsolidowane rozwiązanie, które zapewnia naszym klientom pełne wsparcie w obrębie całego cyklu uprawy roślin: od zasiewu aż po żniwa i przechowywanie.

Strategia technologii Fuse ma na celu zapewnienie klientom korzyści, które wspomogą w wydajniejszym wykonywaniu codziennych operacji w gospodarstwie.

Zapisz

System AgCommand™

System telemetryczny AgCommand™ AGCO to idealne rozwiązanie dla dużych gospodarstw, usługodawców lub każdego, kto chce i musi wiedzieć gdzie jest i co robi w danym momencie jego maszyna . Jeżeli potrzebujesz spójnych, zwięzłych informacji dotyczących Twojej floty, system telemetryczny AgCommand™ jest idealnym wyborem.

System telemetryczny AgCommand™ to narzędzie do rejestrowania i transmisji danych, które umożliwia optymalizację działania floty poprzez monitorowanie i raportowanie pozycji, historii i statusu pojazdu, które to dane można przeglądać za pomocą komputera stacjonarnego lub tabletu.

Aplikacja AgCommand™ app umożliwia dostęp mobilny, dzięki czemu można monitorować maszyny w dowolnym miejscu i kiedy tylko zechcesz oraz korzystać z funkcji historii i raportów do prowadzenia analiz polowych.
Posiada te same funkcje, co system AgCommand™, w tym dostęp do maszyny prawie w czasie rzeczywistym, ze stroną główną zapewniającą szybki dostęp do informacji oraz przegląd danych dotyczących maszyny.

Karta Raport umożliwia szybkie porównanie maksymalnie do pięciu maszyn oraz pokazanie ich czasu pracy.

Datatronic 5

Nowy terminal Datatronic 5 posiada większy, 9-calowy ekran dotykowy z łatwym w obsłudze i intuicyjnym rozmieszczeniem elementów. Jego obsługa podobna jest do najnowszej generacji smartfonów i tabletów.

Nowy terminal Datatronic 5 oraz pakiet technologii Massey Ferguson to kluczowy czynnik umożliwiający usprawnienie rolnictwa precyzyjnego. Sprawiamy, że rolnictwo staje się bardziej dochodowe i przyjazne dla młodego pokolenia rolników.

mf8700new_precisionfarming_datatronic5

TaskDoc™

Informacja to potęga, a dokładne pomiary i rejestrowanie danych zapewniają większą precyzję w podejmowaniu decyzji. Tempo postępu i innowacji związane z serią ciągników MF 8700 jest wyraźnie widoczne we wbudowanych rozwiązaniach technologicznych, w które są wyposażone maszyny do niej należące.

Nowy system TaskDoc™ to przyszłość rolnictwa, pomagając rolnikom uzyskać większą wydajność dzięki wiedzy zapewnianej przez precyzyjnie mierzone dane dostępne w zasięgu ręki właściciela gospodarstwa.

Przy użyciu systemu TaskDoc™ można przy minimalnym nakładzie pracy rejestrować istotne dane, dokumentować je w obrębie rekordu danego pola a następnie analizować — i wszystko to w najkrótszym możliwym czasie. Dane są przesyłane bezprzewodowo z terminala Datatronic 5 do bazy danych pola przy użyciu połączenia ISOBUS wg standardu TC-BAS . Dane dotyczące ilości nasion czy rozsianego nawozu albo zużycia paliwa są dostępne natychmiast po zakończeniu pracy.

Wersja TaskDoc™ Pro umożliwia również rejestrowanie danych pozycji GPS oraz przesyłanie danych w czasie rzeczywistym. Umożliwia to mapowanie i automatyczną, płynną wymianę z oprogramowaniem zarządzania polem z obsługą formatu ISOXML. Przesyłane są dane do wykorzystanych wejść operacyjnych. Można je również monitorować za pośrednictwem terminalu Datatronic 5 w trakcie pracy.

mf8700 - Precision farming - TaskDoc

AgControl™

AgControl™ to nowe rozwiązanie Massey Ferguson z dziedziny rolnictwa precyzyjnego, które zapewnia najbardziej zaawansowaną i najwydajniejszą kontrolę sekcji (Section Control).

Dzięki w pełni automatycznej kontroli sekcji dla maszyn i urządzeń podłączonych za pomocą złącza ISOBUS operatorzy mogą siać, wykonywać zabiegi nawożenia lub oprysku bez nakładania przejazdów na siebie. Zapobiega to wielokrotnemu nakładaniu zabiegów na te same obszary upraw oraz poza granice pola. Dzięki prostemu i łatwemu w obsłudze asystentowi kontroli sekcji (Section Control), operatorzy mogą szybko i łatwo określić współczynniki korekty dla każdej maszyny lub urządzenia. Ten układ wykorzystuje system GPS ciągnika do automatycznego włączania i wyłączania poszczególnych sekcji w obszarach, które już zostały pokryte, co automatycznie skutkuje oszczędnościami i lepszą wydajnością.

mf8700new_precisionfarming_AgControl

System nawigacji Auto-Guide™

System nawigacji Auto-Guide™ 3000 to wielofunkcyjny system sterowania, który jest zdolny do zapewnienia dokładności od +/- 20 cm, poprzez +/- 5cm aż do najbardziej dokładnego +/- 2cm. Udowodniono, że systemy prowadzenia zapewniają średnio 12% oszczędność paliwa oraz czasu poświęcanego na zabiegi wykonywane na polu. Auto-Guide™ 3000 TopDock montowany fabrycznie posiada dokładność +/- 20 cm.

Dodatkowe moduły montowane do odbiornika TopDock zwiększają jego dokładność. Moduł IMU) poprawi pozycjonowanie ciągnika w opcjach dokładności +/- 5cm i +/- 2 cm. Jeżeli wymagana będzie dokładność +/- 2 cm , to moduł radiowy będzie można podłączyć do odbiornika TopDock. Dokładność systemu można zwiększyć w dowolnym momencie. Nie są wymagane żadne dodatkowe kody odblokowujące.

ISOBUS

Konsole większości kombajnów i ciągników są w pełni zgodne ze standardem ISOBUS. Ten międzynarodowy standard zapewnia przejrzystość i dobrą widoczność z kabiny poprzez wykorzystanie jednego terminala do kontroli i monitorowania oprzyrządowania zaprojektowanego z wykorzystaniem tego samego standardu.
Standard ISOBUS 11783 umożliwia wyświetlanie na ekranie konsoli ciągnika systemu sterowania producenta danej maszyny lub narzędzia. Zapewnia to oszczędność czasu i pieniędzy, gdyż nie trzeba instalować w kabinie dodatkowych terminali.

Prasa MF 2200 (duża kostka) oraz inne kompatybilne maszyny mogą być sterowane za pomocą tej konsoli. Wystarczy podłączyć kabel do gniazda ISOBUS ciągnika, a system automatycznie prześle menu sterujące i wyświetli je na ekranie.

Kalkulator ROI

To narzędzie ma w prosty sposób prezentować oszczędności związane z rolnictwem precyzyjnym.* Kalkulator wykorzystuje domyślne wartości technologii, plonów i innych ustawień. Można zmienić te wartości, aby odzwierciedlić własne potrzeby rolnicze. Wartości można wyeksportować do pliku CSV i przekazać dealerowi lub przedstawicielowi handlowemu.

Należy zacząć poprzez zaznaczenie ikony każdej maszyny, dla której będą wprowadzane wartości używanej technologii oraz rodzaju plonów. Generowane wyniki będą aktualizowane na podstawie informacji wprowadzonych dla wszystkich czterech typów maszyn.

Kalkulator ROI

Broszury

Dowiedz się więcej o tym produkcie, pobierając odpowiednią broszurę z poniższej listy.

Znajdź dealera

Czy chciałby Pan/chciałaby Pani dowiedzieć się więcej o tym produkcie? Znajdź najbliższego dealera i skontaktuj się jeszcze dzisiaj.

Alternatywnie, możesz skorzystać z opcji Znajdź dealera, lub wyszukać według nazwy dealera.