Aktualności

Wprowadzenie na rynek ładowarki teleskopowej MF TH.8043 — nowa jakość w dziedzinie możliwości i wydajności

Nowa maszyna stanowiąca ukoronowanie swojej serii — MF TH.8043 — oznacza rozszerzenie uznanej linii teleskopowych ładowarek Massey Ferguson do sześciu modeli.

Zaprezentowany podczas targów Innovagri we Francji model MF TH.8043 wprowadza nowe rozwiązania dla najbardziej wymagających potrzeb w dziedzinie obsługi materiałów w zastosowaniach rolniczych i przemysłowych.

„Ten dodatkowy model reprezentuje kolejny ważny krok w ekspansji marki Massey Ferguson w tym kluczowym segmencie” powiedział Francesco Quaranta, Vice President Sales & Marketing, Massey Ferguson, Europe and Middle East (EME). „Wprowadzenie nowego modelu MF TH.8043 to część naszego ciągłego ukierunkowania na zapewnianie prostej i niezwykle wartościowej pełnej linii produktów i usług naszym klientom oraz partnerom biznesowym.”

„Ten nowy model zapewnia najwyższą wydajność dla najbardziej wymagających gospodarstw mlecznych, zajmujących się produkcją roślinną oraz wykonawców prac kontraktowych poszukujących maszyn o większych możliwościach, które zaprojektowano zgodnie z ich potrzebami. Po prostu musisz go wypróbować, aby w niego uwierzyć!” dodaje.

Do najważniejszych cech 130-konnego modelu MF TH.8043 należy maksymalna wysokość podnoszenia 7,5 m oraz maksymalny udźwig 4,3 tony (o 13% więcej niż w przypadku modelu MF TH.7038). Nowa 3500-litrowa łyżka ma największą pojemność z dostępnych na rynku. Zupełnie nowa konstrukcja wysięgnika zapewnia najdoskonalsze kąty pracy i możliwości oraz automatyczne zarządzanie zawieszeniem wysięgnika. Wysoce wydajny układ hydrauliczny z wykrywaniem obciążenia zapewnia wydajność do 190 l/min we wszystkich funkcjach dzięki kompletnie zoptymalizowanej konstrukcji. Zdumiewająca dokładność i komfort jazdy gwarantuje przekładnia hydrostatyczna wyposażona w intuicyjny system ułatwiający obsługę. Najlepsza w swojej klasie widoczność i komfort jest gwarantowana przez unikatową konstrukcję kabiny, która zapewnia operatorowi widoczność w zakresie 360° oraz obniżony poziom hałasu.

Dział badawczo-rozwojowydołożył wszelkich starań, aby pozwolić tej nowej maszynie zdobyć większe możliwości robocze, z jednoczesnym zachowaniem tak docenianych kompaktowych wymiarów jej młodszego brata, modelu MF TH.7038.

Długość całkowita nie przekracza 5 metrów, a szerokość całkowita nie przekracza 2,36 metra (opony 460/70 R24). To, w połączeniu z pozostawionym bez zmian rozstawem osi o wartości 2870 mm, gwarantuje zwrotność, stabilność i najdoskonalsze możliwości robocze.

Udźwig w najczęstszych warunkach załadunku na naczepę (podnoszenie na wysokość 4 metry oraz dostępne 2 dodatkowe metry wydłużenia wysięgnika) to teraz wyjątkowe 4300 kg. Oznacza to znaczący wzrost o 700 kg w porównaniu do modelu MF TH.7038, co gwarantuje nowy poziom produktywności. Udźwig przy maksymalnym rozsunięciu wysięgnika również zwiększono do 1600 kg. W związku z tym maszyna MF TH.8043 jest zdolna do podnoszenia ciężkich materiałów, kiedy osprzęt jest bardziej od niej oddalony.

Wysięgnik jest nie tylko o 50 cm dłuższy, aby zapewnić większą wysokość podnoszenia, ale również cechuje go zupełnie nowa konstrukcja czołownika. Innowacyjna konstrukcja w kształcie litery Z gwarantuje bezkompromisowe połączenie zwiększonych możliwości roboczych i kompletnego zintegrowania systemu. Ten nowy czołownik w kształcie litery Z umożliwia pracę pod większymi kątami oraz wzrost kąta zrzutu o 13° (łącznie 49°) oraz wzrost całkowitego zakresu ruchu czołownika o 17° (159°).

Dzięki całkowitemu zintegrowaniu ten nowy system nie ma żadnego wpływu na możliwości robocze czy widoczność (przykładowo podczas załadunku balotów nie występują żadne ograniczenia). A jednocześnie wprowadzone rozwiązania gwarantują wysoką trwałość.